[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 12:33 Bu haber 1149 kez okundu
 
Bayer Genç Bilim Elçileri, Kars’ta çocuklarla buluştu!
Bayer Genç Bilim Elçileri, bu yılki okul uygulamaları kapsamında Kars Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerle buluştu. Bayer Genç Bilim Elçileri önderliğinde deneyleri uygulayan Atatürk İlkokulu öğrencileri, bilimin hayatın her anında olduğunu gözlemleme şansı yakaladı.
SOSYAL SORUMLULUK Haberi
Bayer Genç Bilim Elçileri, Kars’ta çocuklarla buluştu!

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle ilköğretim çağındaki çocukların bilime olan merakını canlı tutmak ve onları ileride bilim insanı olma yönünde yüreklendirmek amacıyla yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri projesi, okul uygulamaları kapsamında Kars Atatürk İlkokulu’nda çocuklarla buluştu.

 

Sütün İçinde Dans Eden Renkler, Çığlık Atan Balonlar” gibi projede yer alan çeşitli eğlenceli deneylerin yapıldığı okul uygulamasında çocuklar, günlük hayatta kolaylıkla temin edilebilen malzemelerden oluşan deneyler ile bilimin hayatın her anında olduğunu gözlemleme fırsatı buldu. 

 

Bu yıl yeni deneylerle içeriği genişleyen proje Kars, Adıyaman, Çanakkale, Denizli, Fethiye, İstanbul, Kayseri ve Zonguldak illerinde gerçekleştirilecek okul uygulamalarıyla binlerce çocuğa daha ulaşmayı hedefliyor.

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Bayer, Genç, Bilim, Elçileri,, Kars’ta, çocuklarla, buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı