[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 15:34 Bu haber 3662 kez okundu
 
Bill ve Melinda Gates Vakfı, ishal için 6,5 milyon dolar bağışlayacak
Novartis ve Bill & Melinda Gates Vakfı, Novartis'in Cryptosporidiosis, tedavisinde kullanılmaya aday olan KDU731’i geliştirmek için bir ittifak oluşturdu.
SOSYAL SORUMLULUK Haberi
Bill ve Melinda Gates Vakfı, ishal için 6,5 milyon dolar bağışlayacak

HABER MERKEZİ - Anlaşma şartlarına göre, Bill & Melinda Gates Vakfı, Novartis Tropikal Hastalıklar Enstitüsü’ne çocukların tedavisinde kullanılacak bu ilacı desteklemek için 6,5 milyon dolar bağışlayacak.

İshal hastalığı, dünyada çocuk ölümlerinde önde gelen nedenlerden biridir ve her yıl yaklaşık 525 bin ölüme neden olur. Cryptosporidiosis, iki yaşın altındaki çocuklarda enfeksiyöz ishalin ikinci en önde gelen nedenidir.

Cryptosporidiosis ve diğer bulaşıcı ve ihmal edilmiş tropik hastalıklarla mücadele etmekte kararlı olduklarını söyleyen Novartis’in araştırma enstitüsü NITD Başkanı Thierry Diagana, “Bill & Melinda Gates Vakfı ve ortaklarıyla beraber çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Günümüzün küresel sağlık sorunlarının tek bir organizasyon tarafından çözülemeyeceğini vurgulayan Diagana, özel şirketler, hükümetler, sivil toplum örgütleri, akademik çevreler ve diğer paydaşların, sürdürülebilir çözümler üretmek için birlikte çalışmaları gerektiğini kaydett.

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Bill ve Melinda Gates Vakfı, ishal için 6,5 milyon dolar, bağışlayacak
Yorumlar
Haber Yazılımı