[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 20:41 Bu haber 5213 kez okundu
 
GSK Türkiye’ye Felis’te 8 ödül
GSK Türkiye, “her anında iyilik sağlık” vizyonuyla gerçekleştirdiği projeleriyle iletişim sektörünün önemli organizasyonlarından Felis’te 5 proje ile 8 ödüle layık görüldü.
BUSINESS Haberi
GSK Türkiye’ye Felis’te 8 ödül

Aşı, ilaç ve tüketici sağlığı alanlarında faaliyet gösteren GSK Türkiye’nin akılcı antibiyotik kullanımına yönelik “Duyarlıyım” kampanyası, Felis Ödülleri Sağlık İletişimi Kategorisinde “Medikal Pazarlama Kampanyası” ve “Eğitim / Bilgilendirme Projesi” olmak üzere iki ayrı Felis Ödülü’nün sahibi oldu. GSK Türkiye’nin "her anında iyilik sağlık" vizyonuyla gerçekleştirdiği iletişim projeleri, sektörün öne çıkan ödül programı Felis’te ayrıca altı adet de “başarı” ödülüne layık görüldü. “Duyarlıyım” projesi “detailing çalışması” ile “Başarı” ödülü de kazandı.

TOG ile birlikte gerçekleştirdiği “Sağlıklı Gençlik Hareketi” ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim alanlarında iki başarı ödülü kazanan GSK Türkiye, HIV hakkında cesaret kazandırmaya ve önyargıları kırmaya destek olan projesi TEDx Dokun ile de “Etkinlik Yönetimi” kategorisinde “Başarı” ödülünün sahibi oldu. GSK Türkiye dermatologlara yönelik projesinin yanı sıra “İşaret Dili ile Eczacılık”kampanyasıyla da “Eğitim/Bilgilendirme” alanlarında yine “Başarı” ödülüne layık görüldü.

 

Toplumun Sağlık Alanında Doğru Bilgilendirilmesi için Çalışıyoruz

GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü, GSK Türkiye’nin sağlık iletişimindeki güçlü çalışmalarının, toplum ve hastaların desteğe ihtiyaç duyduğu alanlarda yoğunlaştığını belirtti. Kişilerin sağlığını koruması, hastaların doğru tedaviye ulaşması ve hastalıkla yaşamaları konusunda bilgilendirilmesinin önemine dikkat çeken Çökdü, “Bir sağlık şirketi olarak pek çok paydaşımız bulunuyor. Biz paydaşlarımızla kurduğumuz güçlü iletişime çok inanıyor ve önem veriyoruz. Toplumu sağlık alanında bilgilendirmenin de doğal bir misyonumuz olduğunu düşünüyoruz. GSK 60 yıldır Türkiye’de topluma bu desteği sunuyor. Felis’te bize üç ödül kazandıran Antibiyotik Direnci Farkındalık Kampanyamız ‘Duyarlıyım’ ile önemli bir bilgilendirme sağladık. Kurumsal Sosyal Sorumluluk projemiz Sağlıklı Gençlik Hareketi ile okulları dolaşıyor, Toplum Gönüllüleri Vakfı ile birlikte gençleri daha hastalanmadan, sağlıklarını nasıl korumaları gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz. Kendin için 1 Ara’lık kampanyamızın yaz aylarında TEDx etkinliği olarak kurguladığımız ‘Dokun’ semineri çok büyük bir ilgi gördü. Daha çok kişinin izleyebilmesi için değerli konuşmacıların HIV hastalarına ve yakınlarına motivasyon sağlayan görüşlerini web sayfamızda da paylaştık. Daha pek çok çalışma ile bir sağlık şirketi olarak uzmanlığımızı toplumla paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu çabanın ödüle layık görülmesi de bize gurur veriyor.” dedi.

 

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: GSK Türkiye, Felis, ödül
Yorumlar
Haber Yazılımı