[googleb3a173295c258239.html]
Haber Detayı
15 Aralık 2018 - Cumartesi 02:46 Bu haber 4071 kez okundu
 
Pierre Fabre, “Kadınları İyileştiren Adam”a iki yıl finansal destek sağlayacak
Cinsel şiddete maruz kalan kadınlara yaptığı başarılı ameliyatlar dolayısıyla “Kadınları İyileştiren Adam” olarak da tanınan Dr. Denis Mukwege, Pierre Fabre Vakfı’nın desteğiyle 50.000’i aşkın cinsel şiddet mağduru kadının tedavi edilmesine öncülük etti.
SOSYAL SORUMLULUK Haberi
Pierre Fabre, “Kadınları İyileştiren Adam”a iki yıl finansal destek sağlayacak

Avrupa'nın önde gelen ilaç firmalarından Pierre Fabre, kuruluşundan bu yana tüm dünyada hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile sektöre örnek oluyor. 130 ülkede 13 bin çalışanı ile ilaç, dermokozmetik ve tüketici sağlığı başlıkları altında birbirini tamamlayıcı, üç ana kategoride faaliyet gösteren Pierre Fabre, her yıl ilaçtan elde ettiği karın anlamlı bir yüzdesini Onkoloji, Dermatoloji, Tüketici Sağlığı alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarıyor. Türkiye’de 13 yıldır faaliyet gösteren Pierre Fabre, ‘Sağlıktan Güzelliğe’ sloganı ile güzelliğin öncelikle sağlıklı ürünlerden geçmesi gerektiğini vurguluyor. Pierre Fabre’nin botanik tecrübesi ile en doğal yöntemlerle geliştirilen ürünleri, uzman önerisi ile eczanelerde satılıyor. 

 

Pierre Fabre, sektördeki öncülüklerinin yanı sıra, kapsamlı sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettiriyor. Dünyada özellikle gelişmekte olan ülkelerde kaliteli sağlık hizmetini ve ilaca erişimi artırmak amacıyla Fransız hükümeti tarafından tanınan ve desteklenen bir vakıf şirketine dönüşmüş olan Pierre Fabre Vakfı, günümüzde 17 ülkede 32 ayrı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor. Gelişmekte olan ülkelerde 97 hastane ve sağlık merkezinin kuruluşuna öncülük eden Vakıf, 20 yıldır faaliyet gösteriyor.

 

Pierre Fabre Vakfı, özellikle sağlık hizmetlerinin ve ilaç erişiminin kısıtlı olduğu Afrika ülkelerinde ücretsiz sağlık hizmeti sağlıyor. Bu kapsamda Afrika’da ten rengi nedeniyle dışlanan Albinolu çocukların eğitimine, tropikal dermatoloji alanındaki çalışmalara, yılda 300 binden fazla doğumda gözlenen genetik bir hastalık olan orak hücreli kansızlık hastalığı ile mücadeleye destek olurken, Madagaskar’da vebayla savaşa ve Vietnam, Kamboçya, Laos’ta eczacıların eğitimine katkı sağlıyor. Gelişmiş teknolojileri kullanarak sağlığa erişimi kolaylaştırmayı hedefleyen e-Sağlık aplikasyonunu da hayata geçiren Pierre Fabre Vakfı, bu uygulama ile eğitimden hasta takibine ve hastalıklar hakkında bilgilendirmeye kadar geniş kapsamlı hizmet sunuyor. Pierre Fabre Vakfı'nın Albinolu hastalara verdiği eğitim, koruma ve tedavi desteği sonucunda, o bölgelerde cilt kanseri görülme oranında 71 azalma saptanmıştır.

 

Pierre Fabre İlaç Türkiye Genel Müdürü Uzm. Dr. Hande Demirdere, “Pierre Fabre olarak, doğal ürünlerin oluşturduğu geniş portföyümüz, uzmanlığa verdiğimiz önem, tüketiciyi koruma yaklaşımımız ve Vakıf firması olarak tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri ile sektörde farklılaştığımıza inanıyoruz. Pierre Fabre olarak kazancımızın bir bölümü ile, hem yeni ürünlerin geliştirilmesine destek olmaktan, hem de Vakıf statüsü sayesinde toplum yararına sürdürülebilir projeler üreten bir grubun parçası olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz’’ dedi.

 

NOBEL BARIŞ ÖDÜLÜ ALDI

Pierre Fabre Vakfı’nın sosyal sorumluluk çalışmalarıkapsamında desteklediği Dr.Denis Mukwege’nin 2018 Nobel Barış Ödülü’nün sahibi olduğunu söyleyen Uzm.Dr. Hande Demirdere, “Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde cinsel şiddete maruz kalan kadınlara yaptığı başarılı ameliyatlar dolayısıyla “Kadınları İyileştiren Adam” olarak da tanınan Dr. Denis Mukwege, Pierre Fabre Vakfı’nın desteğiyle 50.000’i aşkın cinsel şiddet mağduru kadının tedavi edilmesine öncülük etti. Vakıf, Dr. Denis Mukwege’nin kurduğu hastanelerde, mağdur kadınların tüm medikal tedavi süreçlerini karşılamak için önümüzdeki 2 yıl boyunca finansal destek sağlamaya devam edecek. Biz de hasta odaklı çalışmalarımız çerçevesinde önümüzdeki dönem Türkiye’de bir sosyal sorumluluk projesi başlatacağız, bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

 

Pierre Fabre İlaç Hakkında

Pierre Fabre Grubu, Ar-Ge kültürüne, etik ve farmasötik değerlere sahip, 50 yılı aşkın süredir halk sağlığına hizmet eden ikinci büyük bağımsız Fransız farmasötik firmasıdır. 130 ülkedeki 13 bini aşkın çalışanı, firmanın ilaç, aile sağlığı ve dermokozmetik alanlarındaki mükemmeliyetçilik ve yenilikçiliğe duyduğu arzuya ortak olmaktadır. Grup, 2017 yılında 2.3 milyar Euro ciroya ulaşmıştır ve cirosunun 60'ı uluslararası çalışmalardan elde edilmektedir. 47 ülkede iştiraki bulunan Pierre Fabre Grubu, 130 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, her yıl ilaçtan elde ettiği karın 20’sini Onkoloji, Dermatoloji, Nöropsikiyatri alanlarında yürütmekte olduğu Ar&Ge çalışmalarına aktarmaktadır. http://www.pierre-fabre.com.tr/ilac.php

Kaynak: (eczahanehaber.com) - eczahanehaber.com Editör: Eczahane Haber
Etiketler: Pierre Fabre, Kadınları İyileştiren Adam, Cinsel şiddete maruz kalan kadın
Yorumlar
Haber Yazılımı